Неизвестни са подпалили хартии и кашони в подлеза на булевардите “Гоце Делчев” и “България” в София снощи, съобщи кметът на Район "Триадица" Димитър Божилов.
"Съоръжението така или иначе не е “цвете”, но с този инцидент положението става нетърпимо", коментира той.
Това съобщава кметът на район "Триадица" Димитър Божилов.
"Към района за поддръжа са зачислени всички подлези в “Триадица”. Бюджетирането няма да го коментирам, но за конкретния подлез основният проблем идва от некачествената изолация на булеварда и от заведенията за хранене, които запушват канализацията с отпадни води- две от тях затворихме преди година и нещо.
В момента извършваме остойностяване на ремонта на тавана и организираме почистването. Ще изискам от колегите от 04 РУ към СДВР изчерпателно разследване, вкл. и снемане на видео-записите, за да установим извършителите и те да бъдат подведени под отговорност. За да не остане този инцидент като поредната вандалщина от неизвестни, чийто масраф се плаща от публичните средства", добавя Божилов.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
10853
1
12.02 2023 в 00:02
А като зажаднеят твърде много и дават на бездомни хора по 20лв и бутилка водка,та да свършат малко полезна работа за обшината...и свързаните с нея фирми...
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци