Осем мигранти са в кома, изоставени в бус на магистрала "Тракия".
Сигнал за изоставения бус на 55-и километър или около километър преди тунела Траянови врата в посока София е подаден малко след 9 часа тази сутрин, съобщи bTV, като цитира свои източници от МВР.
На място са пристигнали екипи на Спешната помощ от София.
Установено е, че в буса са били около 30 мигранти. Всичките са мъже на видима възраст между 15 и 30 г., без документи за самоличност.
Мигрантите, изпаднали в кома, са откарани в различни болници, съобщи БНР.
Трима са настанени в "Св. Анна", един е в ИСУЛ, един в "Пирогов", а двама са били откарани с линейки до Пазарджишката болница.
По рано днес други осем мигранти баха ранени при катастрофа между селата Челник и Победа. Всички са мъже, на видима възраст около 25 г. Самоопределили са се като граждани на Сирия.
Към момента им се извършват прегледи в ямболската болница за уточняване на състоянието им.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец