Мъж от Свиленград е задържан, след като подал пет фалшиви сигнала за поставени взривни устройства в сгради в Плевен, съобщава БТА, като цитира ОД МВР-Плевен.
Сигналите са били подадени до телефона за спешни случаи 112.
Около 18 ч. на 13 май 40-годишният мъж се е обадил на 112 и обявил, че на пет места в града има поставени бомби.
По случая незабавно е била сформирана оперативна група за проверка.
От централата на спешния телефон 112 е била предоставена информация за местонахождението на подателя за сигнала, след което свиленградски полицаи са проверили адрес на улица „Спартак“. На място е установено, че там живее мъж, познат на органите на реда, с 13 регистрации за кражби и една предишна регистрация за подаване на фалшив сигнал. При проверка на мобилния му телефон е потвърдено, че именно той е подал обаждането.
Мъжът е задържан за срок до 24 часа по образувано бързо производство.
Свиленградските полицаи са уведомили колегите си от ОДМВР–Плевен, че се касае за фалшив сигнал.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-1243
1
14.05 2026 в 11:10
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци