Българин е починал при катерене на Олимп, алпинистът е паднал в скален процеп в рисков терен на планината.
Въпреки проведена мащабна спасителна операция от гръцките власти, продължила над пет часа, мъжът е починал.
В акцията се включи спасителната служба и пожарникари от района на Литохоро. При падането травмата обаче е била фатална, съобщават спасителите, цитирани от БНР. Възрастта и името на загиналия не се посочват.
Това е вторият случай на загинал българин-планинар под Олимп през тази година. През май тази 25-годишен наш сънародник загина в същата планина.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен