74-годишен врачанин е пръскал със спрей минувачите в центъра на Правец. Случаят е от 14 юни, но за него стана ясно чак днес от информационния бюлетин на МВР.
Около 15.10 ч. в полицията в Правец е подаден сигнал за мъж, пръскал със спрей минувачите в центъра на града.
На място са изпратени полицаи, които са задържали 74-годишния мъж.
От криминално проявения врачанин е иззет флакон със спрей за самозащита.
По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 325 от НК.
Чл. 325 гласи: "Който извърши непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото, се наказва за хулиганство с лишаване от свобода до две години или с пробация, както и с обществено порицание."
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни