Четири деца са приети в Спешното отделение на ямболска болница със симптоми на хранително отравяне, предава БНТ.
Те са ученици в основно училище, на възраст 7-8 години.
Всички деца на обяд са яли шницел.
Според близките на децата обядът им е причина за състоянието им. Родителите на пострадалите ученици твърдят, че има още близо 10 деца, които се лекуват в домашни условия.
Д-р Панайот Диманов, директор на МБАЛ "Св. Пантелеймон", където са настанени децата, заяви, че хлапетата трябва да останат за няколко дни в болница, след като се приключи със всички вливания, които им правят. Децата са обезводнени и повръщат, а болестта е в развитие, казва докторът.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец