Гранични полицаи от ГПУ-Трън задържаха 30-годишен българин, превозвал нелегално 15 бежанци, съобщават от МВР.
Вчера около 20 ч. полицаите са забелязали джип, пътуващ към село Стрезимировци. Водачът е отказал да спре при сигнал от полицаите.
Шофьорът е опитал да избяга, като е преминал през село Забел и продължил по черен път, водещ към връх Руй. Властите го спират на 20 метра от границата със Сърбия. Мъжът е от бил с изтекъл документ за самоличност.
В автомобила си той е превозвал деветима афганистанци и шестима иракчани. Всичките са регистрирани в Държавната агенция за бежанците.
За случая е уведомена Районната прокуратура в Перник.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни