Уволниха служители в ДАИ заради корупция и рекет с ''такса спокойствие''

OFFNews 22 октомври 2025 в 20:37 2869 1
Гроздан Караджов

Снимка БТА

Гроздан Караджов

Десет служители на ДАИ са отстранени от работа заради установени корупционни практики и заради рекетиране на фирми с "такса спокойствие". Това заяви на брифинг в Русе вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов. Той определи като фалшива новина подготвяната стачка в транспортния сектор.

По думите му зад нея стоят група хора със съмнителна репутация, засегнати от въведените от него антикорупционни мерки.

"Това са хора, гонени от тази агенция по същия повод. В момента се чудят как да запазят местата си. Тази работа няма да я бъде. Винаги е така като бръкнете в кошера на търтеите, които се облажват от общия мед. Те започват да се чудят как да ви ужилят", каза министър Караджов.

Той призна, че заплатите в "Автомобилна администрация", както и в други агенции към транспортното министерство са ниски, но към момента не може да обещае увеличение на трудовите възнаграждения, предаде БНТ.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    11000

    1

    davey

    23.10 2025 в 10:17

    Уволнете и другите... Направо нямам търпение Роби Уилямс да пак, ще взема да му стана фен
     
    X

    Одеса: Български знамена, паметника на Ботев, ул. Българска. Филм на Горица Радева