Три деца от село Спасово - община Шабла са изчезнали в морето при Дуранкулак вчера, съобщава БНР.
Инцидентът се е случил в неохраняемата част на плажа.
Пред "Фокус" кметът на община Шабла Мариян Жечев поясни, че морето е бурно и в момента влизането в него не е препоръчително.
По информация на БНТ децата били четири. Вчера те влезли да се къпят на неохраняем плаж край село Крапец. Четири деца са на възраст между 12-15 години.
Едно от тях успяло да изплува от бурните вълни и тръгнало да търси помощ.
Момчето достигнало на около 500 метра до плажа на къмпинг "Космос" край Дуранкулак, където потърсило помощ от спасителите на БЧК. Те сигнализирали на телефон 112 за инцидента.
И трите деца са в неизвестност, каза кметът на община Шабла Мариян Жечев.
Водните спасители на БЧК постоянно наблюдават района.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни