Разкрита е печатница за фалшиви пари в София, съобщи главният комисар на МВР Геогри Кандев във фейсбук профила си.
Фалшификаторите са комуникирали с клиентите без пряк контакт и само чрез криптирани приложения.
Доставките са извършвани по метода „Крипто Дроп“ - заплащане в криптовалута и получаване на неистинските банкноти на конкретна локация в гр. София, пояснява Кандев.
ГДБОП са извършили обиски на 4 адреса и са открили голямо количество фалшиви евробанкноти. Задържани са двама души. Образувано е досъдебно производство.
Намерени са и всички средства за тяхното изготвяне - мастило, водни знаци, листи със защитна нишка, гилотина за рязане, принтери и машина за UV експониране.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни