Нова партида от 28 чужденци бяха хванати от полицията в Лясковец. Сред тях има и деца.
Първата група от младите мъже е била засечена да се спуска при съмване пеша от местността Манастира до Лясковец. След това на различни места по улиците на града са установени още чуждестранни граждани. Всички те са мъже.
Продължават полицейските проверки в града и изясняването на случая, заяви за БНР Мариан Лонгинов, началник на полицията в Горна Оряховица.
В региона няма бежански лагер.
Чужденците са без документи за самоличност, твърдят, че са от Афганистан и не могат да обяснят как са стигнали до Лясковец и кой ги е докарал.
Предстои да бъдат разпитани с преводач.
По-рано през деня бяха хванати 11 нелегални мигранти край Омуртаг. Двама от тях се оказаха с COVID-19. Всички те са били на възраст между 14 и 25 г.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел