250 кг канабис са открити в земеделски имот в землището на планинското село Балювица в община Берковица. След сигнал полицаите проверили имота, където намерили 109 растения канабис, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.
Растенията са с общо тегло 250 килограма и били засадени на площ от 590 кв. метра. Всяко растение било с височина 160 - 220 сантиметра. Около тях била изградена модерна система за капково напояване. Те са ожънати и изгорени от полицията, като преди това са взети проби.
По случая е образувано досъдебно производство по чл.354 от Наказателния кодекс. Изяснява се кой е засадил и отглеждал нивата с канабис.
От полицейската дирекция съобщиха, че откритата нива с канабис е първата за тази година, като през миналата година е имало няколко случая, но с по-малки количества канабис.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Вместо да намалява администрацията: МС добави четвърти зам.-министър в транспортното министерство
Правителството маха Цветелина Бориславова като почетен консул на Исландия