Седми ден на продължава обезопасителната операция в Хитрино след трагедията, която отне живота на седем души, а десетки бяха ранени.
Започна изтеглянето на авариралите цистерни, които първо бяха източени. Вчера бяха преместени две от тях.
Днес се очаква това да бъде направено и за проблемната цистерна, която изпуска опасен газ.
Цистерните ще се изтеглят една по една до кариера край близкото село Каменар. Там ще продължат огледите по тях. След това фирмата превозвач трябва да си ги прибере.
Въпреки че хората в Хитрино вече са нетърпеливи да се завърнат в домовете си, това няма да се случи преди да бъдат махнати цистерните.
Кметът на селото Нуридин Исмаил благодари на всички, които са съпричастни с Хитрино след трагедията и помагат на пострадалите.
„Хората искат да дават дори и това, което го нямат”, коментира кметът на Хитрино.
Той обясни и че с желание да помагат с него са се свързали и българи, които живеят в Америка.
За пострадалото село вече е събрана рекордна сума помощи – над 32 млн. лв.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец