Испанец открадна колата на перничанин, заловен е на летище София.
Новината, която звучи като виц, съобщи МВР.
Жител на пернишкото село Кралев дол подал сигнал, че на 5 март около 22 часа паркирал шкодата си пред дома си, а два часа по-късно тя била изчезнала. Собственикът ползвал колата като такси.
Криминалисти от Второ РУ–Перник предприели незабавни действия. Испанецът е разкрит, след като опитал да тегли пари от дебитната карта на собственика, забравена в колата.
Полицаите получили информация, че той се готви да пътува за чужбина, затова в акцията били включени и служители от ГКПП „Аерогара София". В крайна сметка шкодата е открита на летището, където е задържан и 46-годишен гражданин на Испания, управлявал колата.
Мъжът е криминално проявен и осъждан за престъпления в чужбина. Той живеел при жена в пернишко село. Задържан е до 24 часа с полицейска мярка, работата по образуваното досъдебно производство продължава под надзора на прокуратурата.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
5
08.03 2025 в 09:36
3935
4
07.03 2025 в 23:26
Ха да видим сега дали е хубаво.
3010
3
07.03 2025 в 21:39
305
2
07.03 2025 в 14:24
20482
1
07.03 2025 в 13:57
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други