Софийският градски съд определи жената, намушкала с нож трима минувачи в центъра на София, да бъде изпратена в психиатричната клиника към затвора в Ловеч.
Там трябва да бъдат направени прецизни изследвания на психичното ѝ състояние, тъй като има данни, че страда от параноидна шизофрения.
В срок от 30 дни трябва да стане ясно дали младата жена ще носи съдебна отговорност за нападенията с нож на бул. "Витоша".
"С ясно съзнание наръгах хората, имах готовност да ги убия. Умишлено извърших нападението. Ако бъда пусната на свобода, това ще се повтори. Искам доживотна присъда в затвор", заяви жената в съдебната зала.
Младата жена намушка няколко човека с нож на столичния булевард "Витоша", а преди да извърши нападението е посегнала и на родния си брат с нож, съобщи БНТ.
Според първоначалните прегледи Кондева е в тежко психично състояние, дезориентирана е и има склонност към агресия, също така преди около 5 месеца е спряла да пие лекарствата си.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
7
09.02 2025 в 16:38
3168
6
07.02 2025 в 12:11
3005
5
07.02 2025 в 11:25
2000
4
06.02 2025 в 21:09
18546
3
06.02 2025 в 18:42
7450
2
06.02 2025 в 18:16
24373
1
06.02 2025 в 18:16
то има много рецидивисти, дето искат обратно в затвора, защото света отвън е непознат и непоносим.
как се оправя това?
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други