Моторист мина през краката полицай в опит да избяга от проверка във Варна, арестуван е

OFFNews 14 юни 2025 в 13:09 4663 9
Полицейска патрулка

Снимка БГНЕС/Лили Тоушек

Полицейска патрулка

Полицията във Варна арестува мотоциклетист. Мъжът се опитал да избяга от проверката на униформените и минал през краката на един от полицаите, съобщиха от пресцентъра на Министерството на вътрешните работи.

Инцидентът е станал вчера на Аспарухов мост по време на провеждащото се мирно шествие. Полицейска патрулка, ангажирана с охраната на събитието, забелязала, че към хората се движи мотоциклетист.

При подаден от полицаите сигнал да спре, мотористът не се подчинил и опитал да избяга, но неуспешно, като минал през крака на един от полицейските служители.

Екип на „Сигма" последвал нарушителя и го спрял в района на ул. „Девня", до разклона за село Тополи. Оказало се, че водачът на мотоциклета е познат на полицията - мъж на 47 години, заловен зад волана след употреба на алкохол с концентрация над 1,2 промила, но неосъждан.

Извършена му е проверка за употреба на алкохол, като резултатите от теста са отрицателни. Мъжът е отказал тест за употреба на наркотични вещества, отказал е да даде и кръвна проба. Съставени са му актове за административни нарушения, както и протокол за пътнотранспортно произшествие. Мотоциклетът на нарушителя е иззет, а водачът е задържан.

По случая е образувано досъдебно производство. След доклад на материалите на дежурен прокурор на 47-годишния му е наложена мярка „задържане под стража" за срок до 72 часа.

На пострадалия полицейски служител е оказана помощ в медицинско заведение, след което е освободен за домашно лечение, съобщават от МВР.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    3205

    9

    Peshokonya

    15.06 2025 в 20:13

    Просто шофьорите не трябва да имат право да отказват проба за алкохол и наркотици! Ако откажат автоматична присъда за 5 годин в строг затвор с тежък принудителен труд!

    85

    8

    Far Rider

    15.06 2025 в 12:15

    Много смешна статия! Младеж на 47 г, минал през краката на полицай! Бил хваната с 1,2 промила, но НЕ е осъждан!! Даже свидетелството за правоуправление не е отнето. Време е който отказва проба за алкохол или дрога да се счита за положителен и толкова.

    47

    7

    Октим

    15.06 2025 в 11:58

    За такива нямам нищо против полицията да ги смеле от бой!

    4007

    6

    Quatro

    15.06 2025 в 00:20

    Продажници.Кога в 0,15 Мин за 1минута и успяха да го прочетат 10 души?

    4007

    5

    Quatro

    15.06 2025 в 00:15

    До това водят неадекватните изказвания на т.нар политически елит,настоящи и изпълзяващи от дупките си бивши такива,за да вземат някое хонорар че.Сега му е времето да се сетите,че "Крадецът вика "дръжте крадеца".НО....толкова сте заети да действате и гледате сеир,че не искате да видите,че истинските виновници са политическата гнус и нека да не забравяме,че отговорност носим и ние,както за себе си,така за и за близките си.Ако "виновните" полицаи и колеги от ЦСМП наричате убийци ,без това да е доказано,ние как трябва да ви наричаме там горе,кажете.Не ви е срам,да обвинявате без съд и присъда,без да погледнете вие какво правите през последните години.Дано се събуди Българският народ,но надали.Следващия път като ви трябва помощ не звънете на 112,а в парламента и министерствата,и чакайте помощ.

    1605

    4

    Mumko

    14.06 2025 в 15:58

    Зад волана на мотора викаш ????????????
    Искам да видя този полицай с крак поне 58ми номер как му минава мотор през крака. Не го оправдавам, ама това който го е писал да вземе да се откаже от тази дейност.

    4060

    3

    Nuclear Blast

    14.06 2025 в 15:15

    dolivo>>>
    Тоя 47 годишен наркоман ако е младеж за теб аз съм бебенце още????????????

    24468

    2

    dolivo

    14.06 2025 в 13:29

    Точно така. Дрогирано малдежче. Дано си вземе урок , да намери жена, да създадат нов живот, и да мисли бизнес.

    Каране на моторче дрогиран е до едно време.

    17978

    1

    edin slep

    14.06 2025 в 13:21

    Време е ако откажеш кръвна проба автоматично да се зачита, че имаш наркотици в кръвта и си носиш наказателните последствия.
     
    X

    "Детето трябва да стои в центъра на системата" - Ирина Манушева в подкаста на OFFNews