Река Места скъса дига в покрайнините на Гоце Делчев.
Разливът е овладян с насипване на скален материал, обясниха от областната администрация в Благоевград, цитирани от БНР.
Областният управител Босер Михайлов е на мястото и е обсъдил с ръководителите на „Напоителни системи“ и Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ най-неотложните мерки за ограничаване на пораженията.
Очаква се проблемът да бъде решен в най-кратки срокове, обеща Михайлов.
По-рано стана ясно, че река Струма е излязла от коритото си на входа на Земенското дефиле. Вчера от коритото си е излязла и река Треклянска край земенското село Пещера.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел