Великобритания включи "Транснефт" сред още близо 300 санкционирани руски субекта като част от санкционен пакет, който според Лондон е най-големият, налаган от британските власти от ранните фази на войната в Украйна, предаде Ройтерс.
Санкциите се обявяват в четвъртата годишнина от началото на войната.
Британското правителство посочва, че "Транснефт" е един от най-големите оператори на тръбопроводи в света и транспортира над 80% от износа на руски суров петрол. Мярката цели да ограничи още повече приходите на Москва от износа на енергийни суровини.
Санкциите включват и 48 петролни танкера.
Вчера Унгария и Словакия спънаха налагането на нови санкции срещу Русия, като наложиха вето.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен