Над 1200 тона разтворители за фалшифициране и разреждане на гориво са внесени от България в Гърция за последните 2 години. Клиенти на бензиностанции са излъгани с над 100 милиона евро, съобщи бТВ.
Гръцката Служба за борба с организираната престъпност е разбила три големи престъпни групи.
Те поддържали фабрика за разреждане на гориво, като разтворителите внасяли от България.
Групата е създала и специален софтуер за манипулиране на помпите и канал за контрабанда на горивото.
По информация на гръцките медии досега са арестувани 61 души, а поне 15 бензиностанции са запечатани. До момента няма данни сред задържаните да са и български граждани.
Разследването започва миналата година със засичане на незаконен внос на химически продукти за подправяне на гориво и алкохолни напитки от нашата страна.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
2
21.05 2025 в 21:27
16644
1
21.05 2025 в 20:55
България изпревари Италия, Испания и Хърватия по чистота на водата в морето
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски
Охрана не пусна китаристa на Guns N'Roses Slash във VIP зоната на холивудска премиера
Президентът Йотова в Карлово: Левски превърна свободата в национален идеал
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски
Радев плаши с руски ядрен удар срещу Украйна