Частично бедствено положение в Костинброд заради огромен пожар, вижда се на километри (видео)

На място има над 150 доброволци, но се търсят още

OFFNews 21 юли 2025 в 21:44 5990 2
Частично бедствено положение в Костинброд заради огромен пожар, вижда се на километри (видео)

Снимка Ние сме Костинброд/Фейсбук

Голям пожар бушува в района на Костинброд. Пламъците погълнали няколко къщи в село Понор. Пожарът се вижда и от съседния град Сливница, както и от части на столицата.

10 къщи са изгорели между селата Безден и Богьовци, съобщиха от Община Костинброд пред БНТ. Пожарът се насочва към село Понор. 150 доброволци са на място.

Община Костинброд обяви частично бедствено положение. Огънят е засегнал селата Опицвет, Безден и Богьовци.

Отправен е призив за доброволци, които да се включат в борбата с пламъците. Очаква се и подкрепление от още пожарни и водоноски.

"Пожарът е огромен и непрекъснато се разраства. Вече е обхванал частни имоти, в които горят къщи и постройки. Имаме огромна необходимост от доброволци. Нямаме необходимото, за да се справим без допълнителна помощ", заяви координаторът на доброволческите екипи на терен Валери Китов.

Няма информация за пострадали хора. По първоначална информация огънят е дошъл от посока Сливница, уточнява националната телевизия.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    1900

    2

    Nikor

    21.07 2025 в 22:40

    Това е в равното. Къде е тежката техника, къде са прескъпите хеликоптери? И в равнината ли не могат да гасят вече службите ?

    2000

    1

    toapa

    21.07 2025 в 22:28

    Пак си изберете гроб и БСП
    Или може шиши да си изберете за разнообразие
    Той ша ви оправи
    Евала граждани!
    Като си траете нема да лаете!
     
    X

    Протестът през погледа на Gen Z репортерите на OFFNews