Бедствено положение е обявено в Котел, след като река Котленска излезе от коритото си заради поройните дъждове.
20 къщи са наводнени, а настилката на няколко улици е отнесена от силната вода, съобщава БНР.
Падналото количество дъжд за близо час е било 80 литра на квадратен метър.
Силната вода е срутила най-малко две постройки.
Екипи на Пожарна безопасност и защита на населението отводняват засегнатите къщи.
Кметът на Котел Коста Каранашев ще поиска помощ от държавата за възстановяване на щетите, а на предстоящата сесия на Общинския съвет тази седмица ще внесе предложение за отпускане на парични обезщетения на пострадалите семейства.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес