Маските на открито при струпване на много хора в Плевен стават задължителни, отменят се и плановите операции.
Мерките в болниците влизат в сила от полунощ на 11 март. Ръстът на заболеваемостта през последните две седмици наложи болничните легла за COVID-19 да се увеличат на 12%. От предвидените 326, 240 вече са заети, съобщи бТВ.
10 877 от близо 236 000 души в Плевен вече са ваксинирани, като с втора игла са малко над 2000. Това нарежда областта на пето място по имунизация.
Вчера здравните власти предложиха затягане на мерките в областите, където заболеваемостта е над 300 на 100 хил. души.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"