Момче на 21 г. е привлечено като обвиняем за опит за грабеж, при който е използвал сила и лютив спрей, съобщиха от Софийската районна прокуратура.
Случаят е от 26 октомври, когато направил опит да отмъкне парите на две момчета в столичния ж.к. "Младост-1". Обвиняемият нападнал едно от тях, ритнал го в слабините и го напръскал с лютив спрей с думите: "Давай парите!".
След това напръскал и другото момче и му взел парите.
Опитът обаче останал недовършен, защото двамата потърпевши видели, че ги следи и позвънили на спешния телефон 112, а полицай задържал 21-годишния.
Обвиняемият е осъждан и по време на покушението е бил в изпитателен срок.
Заради съдебното му минало е задържан за 72 часа.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"