Кризата с мигрантите на границата с Беларус е най-големият опит за дестабилизиране на Европа след Студената война, заяви премиерът на Полша Матеуш Моравецки, цитиран от Франс прес.
"Президентът на Беларус Александър Лукашенко започна хибридна война срещу ЕС. Това е най-големият опит за дестабилизиране на Европа от 30 години насам. Полша няма да се поддаде на изнудване и ще направи всичко, за да защити границите на ЕС", написа в Туитър Моравецки, предаде БТА.
От седмици хиляди мигранти са на границата между Полша и Беларус, като смъртните случаи не са прецедент.
Двете държави се обвиняват взаимно за напрежението по границата. Преди дни Полша поиска помощ от ЕС за овладяване на обстановката по границата с Беларус. Освен Полша и други европейски страни обвиняват Беларус, че превозва мигранти от Близкия изток, Афганистан и Африка до своя територия и ги подтиква да отидат на външните граници на съюза, като отговор на европейските санкции, наложени на Минск заради нарушаването на правата на човека.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7767
3
21.11 2021 в 18:39
След края на първата световна Полша се пресъздава като автономна държава за пръв път от краха на полско-литовеското кралство няколко века преди това. Но са си живели поляци там, не немци.
Виж, с първия коментар съм съгласен. Не мога да понасям текезесаря лукашенко, но ЕС както обикновено се прави на ощипана мома. Ако толкова им пука тези мигранти - да си ги взимат.
1420
1
21.11 2021 в 13:02
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов