Египетски полицай беше осъден на 10 години затвор за убийството на участник в демонстрациите по случай четвъртата годишнина от въстанието през 2011 г., съобщи Ройтерс, позовавайки се на съдебен източник, цитирана от БТА.
Старши лейтенант Ясин Хатем е убил демонстранта, след като стрелял напосоки, за да разпръсне протеста.
Демонстрацията е организирана в центъра на Кайро през януари 2015 г. по повод четвъртата годишнина от свалянето от власт на президента Хосни Мубарак.
На предишно съдебно дело по случая Хатем беше осъден на 15 години, но Касационният съд отмени присъдата и нареди повторен процес.
Смъртта на демонстранта предизвика възмущението на египтяните, които се надяваха, че въстанието от 2011 г. ще сложи край на полицейското насилие.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
48260
1
19.06 2017 в 22:03
Аз съм обезпокоен.
Кремъл щастлив, че Тръмп не го смята вече за пряка заплаха
София е в топ 5 за евтин туризъм на канадски портал
Манол Глишев: Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко (видео)
Ню Йорк Таймс: Зеленски отслаби надзорниците в държавните компании и създаде условия за корупция
Прогноза за 2026 г.: Путин напада Европа, а Китай - Тайван