Ferrari ще представи първия си изцяло електрически автомобил след 2025 г., заяви главният изпълнителен директор Луи Камилери, цитира Ройтерс.
Според него разработката на батериите за машината ще отнемат много време и усилия.
Камилери каза, че Ferrari "със сигурност" ще направи електрически автомобил Grand Tourer (GT).
"Аз мисля, че електрическият ни автомобил ще излезе след 2025 г., защото качеството на батерията все още не е такова, каквото трябва да бъде", каза той пред репортери във фабриката Маранело на Ferrari.
По-рано от компанията обявиха, че изцяло електрическо превозно средство ще бъде пуснато след приключване на сегашния промишлен план през 2022 г.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец