ЦСКА-София и Локомотив Пловдив продължават в Лига Европа, Славия отпадна

OFFNews 27 август 2020 в 23:10 3775 0

Отборите на ЦСКА-София и Локомотив Пловдив преодоляха първия квалификационен кръг в турнира Лига Европа, но това не се оказа по силите на Славия.

Червените записаха трудна, но сладка победа с 2:1 срещу малтийския Сиренс. Двубоят от първия предварителен кръг се игра на стадион "Българска армия" пред празни трибуни.

Домакините губеха с 0:1 до 75-а минута и бяха напът да допуснат срамно поражение, но с голове на резервата Ахмед Ахмедов в 75-а минута и на Али Соу в добавеното време обърнаха резултата и класираха тима напред.

След мача треньорът Стамен Белчев се извини за играта и обеща това да не се повтаря.

Локомотив Пловдив пък преодоля като гост с 1:0 черногорския Искра. Единственото попадение в Подгорица реализира Димитър Илиев от дузпа в 75-ата минута.

Славия пък отпадна след загуба в Тирана с 1:2 от Кукеси. И трите попадения паднаха през второто полувреме. За домакините точни бяха Патрик Фрайдей Езе от дузпа и Годбърг Купър, а за "белите" се разписа Калоян Кръстев.