Лудогорец се откъсна с 6 точки на върха пред ЦСКА

OFFNews 27 февруари 2021 в 16:58 2061 0

Снимка Официален сайт на ЦСКА

Отборът на Лудогорец постигна минимален успех с 1:0 у дома над ЦСКА в двубой от 19-ия кръг на Първа лига. С победата разградчани се откъснаха на 6 точки на върха пред "червените" и на седем пред третия Локомотив Пловдив.

"Орлите" стигнаха до успеха с ранен гол на Бърнард Текпетей в петата минута. Кирил Десподов нахлу в наказателното поле и стреля силно към вратата на Густаво Бусато, който изби изстрелът му, но при добавката Текпетей успя да открие резултата.

През второто полувреме играта се водеше основно в половината на домакините, които се бранеха добре и не позволиха на ЦСКА да стигне до голови възможности.

В самия край след контраатака Лудогорец можеше да сложи точка на спора, но удар на Клаудиу Кешерю беше отразен пред голлинията от новото попълнение Мено Кох.

Следващият мач на ЦСКА е на 2 март (вторник), когато на стадион "Българска армия" гостува отбора на Черно море (Варна) в двубой от осминафиналите в турнира за Купата на България.