Участието ни на Игрите днес (08.02.)

ОFFNews 08 февруари 2014 в 20:54 4099 0

Красимир Анев

Няколко български олимпийци взеха участие в днешните стартове на Зимните игри в Сочи.

Антония Григорова-Бургова финишира на 56-о място в скиатлона с време 5:54.3 мин. след победителката. Медалите в тази дисциплина взеха съответно Марит Бьорген (Норвегия), Шарлот Кала (Швеция) и Хайди Венг (Норвегия).

Българските биатлонисти също стартираха днес в спринта на 10 километра (мъже). С най-предно класиране при българите е Красимир Анев, който завърши на 49-а позиция с три грешки в стрелбата си. Владимир Илиев се нареди на 60-о място с 4 грешки, по две в двете положения. Двамата обаче успяха да се класират за преследването.

Третият български представител Михаил Клечеров е 70-и, а Иван Златев 76-и. Родните олимпийци допуснаха много брак в стрелбата си в първия ден от Игрите в Сочи, което им отреди по-задните позиции. Златото в дисциплината отиде при легендата на световния биатлон Оле Ейнар Бьорндален. Компания на подиума на легендата на световния биатлон направиха австриецът Доминик Ландертингер (1.3) и чехът Ярослав Соукуп (5.7).

В спускането с шейни Станислав Беньов заема предпоследното 38-о място след втория манш.