Младежите ни с трета поредна победа след 2-0 срещу Армения

Деян Спасов 09 октомври 2015 в 22:44 4620 1

Снимка: Деян Спасов

Младежкият национален отбор на България по футбол победи с 2:0 Армения на ст. "Берое" в Стара Загора в четвъртия си мач от квалификациите за Евро 2017 в Полша.

Предвожданият от Антони Здравков тим постигна трети пореден успех, след като преди това победи Румъния с 2-0 като гост и Люксембург с 3-0 като домакин в Разград.

Първото полувреме не предложи много интересни ситуации пред двете врати и завърши при нулево равенство.

През втората част "трикольорите" вдигнаха още малко оборотите и резултатът дойде. В 68-мата минута влезлият като резерва Кирил Десподов направи двойно подаване с капитана Милен Гамаков и центрира от дясно, топката бе изчистена от защитник на гостите, след което Кристиан Малинов я засече и изведе България напред - 1-0.

Второто попадение дойде след центрирана топка в наказателното поле на Армения и грешка на стража на гостите Анатолий Айвазов, който излезе неразчетено. Централният нападател на България Георги Минчев успя паднал на земята да прати топката в противниковата мрежа за крайното 2-0.

След поредната победа младите "лъвове" оглавиха класирането в пета група с 9 точки. Армения от своя страна остава на пето място с 0 точки.

Същевременно в друг мач от Група 5 Румъния се наложи с 1-0 при гостуването си на Люксембург. Така северните ни съседи събират актив от 9 точки, колкото има и България, но румънците заемат второто място, тъй като родната младежи имат по-добри показатели. Люксембург е последен без точка.

Състави:

България: 1. Георги Китанов, 6. Христо Попадийн, 5. Пламен Гълъбов, 14. Радослав Терзиев, 4. Мики Орачев, 18. Милен Гамаков (к), 21. Радослав Цонев (73' Никола Колев), 20. Антонио Вутов (65' Кирил Десподов), 15. Кристиан Малинов, 19. Александър Василев, 10. Георги Минчев

Резерви: 12. Красимир Костов, 3. Христофор Хубчев, 8. Никола Колев, 13. Стефан Велков, 22. Янис Карабельов, 7. Кирил Десподов, 9. Ахмед Ахмедов

Треньор: Антони Здравков

Армения: 1. Анатоли Айвазов, 6. Армен Манутчарян, 5. Артур Карпасян (71' Размик Хакубян), 4. Аран Шахназарян, 9. Гор Малакян, 7. Карен Харупунян (79' Таргис Шахинян), 16. Роберт Накубян, 23. Артен Симонян (к), 18. Алик Аракерян, 10. Гукас Погосян (61' Петрос Аветисян), 22. Артур Миранян

Резерви: 12. Артем Карапетян, 2. Васпурак Минасян, 8. Петрос Аветисян, 11. Наири Минасян, 15. Иван Маканов, 19. Таргис Шахинян, 20. Размик Хакубян

Треньор: Ардак Осеян