Двама наши биатлонисти в Топ 20 в спринта в Антхолц

Васил Георгиев 20 януари 2012 в 16:59 1542 0

Красимир Анев Снимка БГНЕС
Двама български биатлонисти успяха да влязат в Топ 20 в спринта на 10 км при мъжете, старт от шестия кръг в надпреварата за Световната купа по биатлон в Антхолц-Антерселва, Италия. Красимир Анев се нареди на 17-о място. Той направи един пропуск при двете си влизания на огневия рубеж като финишира с изоставане от 1:15.4 минути от победителя. Веднага след него се нареди Михаил Клечеров. Той показа перфектна стрелба, но бегово бе по-бавен от първия с 1:20.2 минути. Мартин Богданов остана на 51-во място с отлична стрелба и на 2:20.2 минути зад шампиона. Владимир Илиев регистрира 81-ви резултат с пет пропуска на рубежа, четири от които при второто си влизане за стрелба. Състезанието завършиха 102-ма биатлонисти. Победител стана Фредрик Линдстрьом от Швеция с перфектна стрелба и време 24:37.9 минути. Втори остана Евгени Гараничев от Русия, на 18,2 секунди след Линдстрьом, а трети - Мартин Фуркад от Франция с изоставане от 19,1 секунди от първия. В класирането за малката световна купа в спринта Мартен Фуркад излезе начело със 212 точки. Втори е Емил Хегле Свендсен от Норвегия с 207 точки. В Антхолц Свендсен остана на 23-о място. Трети е Карл Йохан Бергман от Швеция със 192 точки. От българите Красип Анев е 28-и със 72 точки. Клечеров се изкачи до 40-ата позиция с 47 точки, а Владко Илиев е 58-и с 21 точки. Мартен Фуркад оглави и генералното класиране за Световната купа, като има 498 точки. Свендсен е втори с 492, а Андреас Бирнбахер от Германия е трети със 434 точки. Анев е на 33-о място със 134 точки, Клечеров е 45-и със 77, а Илиев е 69-и с 21 точки.