Юнайтед и Сити направиха кървава битката за върха в Англия (видео)

OFFNews 05 февруари 2017 в 19:59 2985 0

Атака на богатите грандове от Манчестър направиха кървава битката за Топ 4 в Англия. Лидерът Челси изглежда сигурен на върха с 59 точки след 24 кръга. Отзад са Тотнъм 50, Манчестър Сити 49, Арсенал 47, Ливърпул 46 и Ман Юнайтед 45.

Манчестър Юнайтед записа страхотна победа 3:0 като гост над шампиона Лестър. Хенрих Мхитарян (42) и Златан Ибрахимович (44) убиха интригата до почивката.

Попадението беше под №15 за шведската звезда от началото на сезона, с което 35-годишният нападател стана най-възрастният играч на Премиър лийг стигал тази кота.

След почивката и Хуан Мата записа името си сред голмайсторите след асистенция на Мхитарян. Накрая Юнайтед изпусна още срещу неузнаваемия Лестър.

19-годишният Габриел Жезус е новият идол на Манчестър Сити. Бразилецът вкара и двата гола при победата с 2:1 над Суонси. Победното попадение на сензацията в добавеното време на срещата.