Владимир Зографски се класира за финалите в ски скока в Пекин

OFFNews 05 февруари 2022 в 10:40 2128 0

Снимка Българска ски федерация

Владимир Зографски

Владимир Зографски се класира с 13-ти резултат за финалите в ски скоковете от малка шанца на олимпийските игри в Пекин. В квалификациите най-добрият ни състезател в този спорт записа скок от 97.5 метра и с 99.7 точки намери място в утрешния финал в надпреварата, в който влизат първите 50 състезатели.

Преди скока си самоковецът трябваше да напусне "масата" за старт, заради вятъра в комплекса в Джъндзякоу. Силният порив накара организаторите да забавят скока на българина с около минута, но това не попречи на доброто му представяне.

Квалификацията спечели Мариус Линдвик от Норвегия със скок от 100.5 метра и 116.7 точки. Втори с 103.0 метра и 116.6 точки е неговият сънародник Роберт Джонсън. Трети е представителят на Плоша Петер Жила със 102.5 метра и 112.1 точки.

Преди Владимир Зографски, 12-и, е четирикратния олимпийски шампион Симон Аман (Швейцария), а след него на 16-то място е друго голямо име в този спорт - Давид Кобатски (Полша).

Лидерът за световната купа Карл Гейгер (Германия) завърши 9-ти, а легендарния японец Риорю Кобаяши е 4-ти.

Финалът в дисциплината е утре, 6 февруари, и започва в 13.00 часа българско време.