Винсент Крийхмайер спечели супергигантския слалом от Световната купа по ски алпийски дисциплини в италианския зимен център Вал Гардена.
Крийхмайер даде време 1:13.84 минута и бе само с 5 стотни от секундата по-бърз от норвежеца Шетил Янсруд. Трети остана Томас Дресен. Германецът финишира на 22 стотни зад Крийхмайер.
Това е трета победа в Супер-Г за Крийхмайер и общо 5-а в кариерата му за Световната купа. Австриецът е сребърен медалист в тази дисциплина и бронзов в спускането от Световното първенство в Оре (Швеция) тази година.
Австриецът е лидер в генералното класиране за Световната купа с 312 точки, следван от французина Алекси Пинтуро (264) и сънародника си Матиас Майер (257).
В класирането за малката Световна купа в Супер-Г Крийхмайер отново е лидер (196 точки), пред Матиас Майер (184) и норвежеца Александър Аамод Килде (156).

Утре е спускането във Вал Гардена.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кремъл щастлив, че Тръмп не го смята вече за пряка заплаха
София е в топ 5 за евтин туризъм на канадски портал
Манол Глишев: Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко (видео)
Ню Йорк Таймс: Зеленски отслаби надзорниците в държавните компании и създаде условия за корупция