Първа победа за Фуркад за сезона, Антон Синапов със силно представяне

Георги Терзиев 06 декември 2018 в 14:11 4023 0

В първото състезание за Световната купа в мъжкия биатлон, което бе индивидуален старт 20км, победител стана Мартен Фуркад.

В Поклюка (Словения) френският биатлонист финишира с време 47:09:2 минути, а при стрелбата бе 100-процентов. Втори остана Йоханес Кюн с 4.2 секунди изоставане, а трети Симон Едер от Австрия с 19.7. Двамата също нямаха грешка при стрелбата, а за германеца това е първи подиум в кариерата.

Tоп 10 се допълва от Яков Фак, Симон Шемп, Сергей Семеньов, Йоханес Тингнес Бо, Антонин Гигона, Себастиан Самуелсон и Ларс Хелге Биркеланд.

От родните ни биатлонисти най-добре се представи Антон Синапов, който завърши на 19 позиция с време от 49:19:6 и само една грешка при стрелбата. Краси Анев остана 49-ти, Владимир Илиев завърши на 79-та позиция, а Димитър Герджиков на 103-та.

Следващото състезание е утре и ще бъде 10км спринт като началният час е 15:15 българско време.

По-късно днес пък стартира и Световната купа при жените. В 15:15 ще започне индивидуалният старт, а България ще бъде представена от Емилия Йорданова, Десислава Стоянова и Даниела Кадева.