ВМА превръща още 6 клиники в COVID зони

Мая Младенова 25 October 2021 в 10:58 3173 1
ВМА превръща още 6 клиники в COVID зони

Шест клиники от структурата на Военномедицинска академия (ВМА) временно ще бъдат трансформирани в звена за работа с пациенти с коронавирусна инфекция, съобщават днес от болницата.

Новите COVID-зони са разкрити на територията на Клиниката по пневмология и фтизиатрия, Ендокринология и болести на обмяната, Втора клиника по коремна хирургия, Клиниката по психиатрия, Клиниката по гръдна хирургия, Общата и онкологична гинекология.

Екипите вече имат опит в битката с коварното заболяване от предходните вълни на епидемията, уточняват от ВМА.

Оттам уверяват, че е създадена специална организация за прием на пациентите, нуждаещи се от спешно или неотложно болнично лечение, свързано с гореспоменатите специалности.

Засега приемът и плановите операции в болницата не са спрени.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    -1250

    1

    kokoten

    25.10 2021 в 12:01

    Цяла България е ковид-зона....ако се бяхме ваксинирали,сега нямаше да ринем трупове(в наш'та морга не се събират и умрелите стоят в отделението по12-18 часа)...а какво ли още ни чака....ей,противниците на ваксинацията-къде сте,бе,да не измряхте,айде при мен в отделението(ще ви дам и мойте 1 000 лева) и ще броим труповете-кой е ваксиниран и кой не е....
     
    X

    Как се пише змейска сага? Авторът на