Смъртните случаи от COVID-19 са намалели с 95% от началото на годината, съобщи Световната здравна организация, но предупреди, че вирусът все още циркулира по света.
СЗО подчерта, че държавите ще трябва да се научат как да се справят с последиците от коронавируса.
"Много сме окуражени от устойчивия спад на регистрираните смъртни случаи от COVID-19, които са намалели с 95% от началото на тази година", заяви на пресконференция ръководителят на организацията Тедрос Аданом Гебрейесус.
Въпреки това в някои страни се наблюдава увеличение на смъртните случаи, а през последните четири седмици 14 000 души загубиха живота си от заболяването.
Следете новините ни в :"И както показва появата на новия вариант XBB.1.16, вирусът все още се променя и е способен да предизвика нови вълни от заболявания и смърт", посочват от СЗО.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"