
Броят на новите случаи на заразени с ковид в света се е повишил за първи път от края на януари, предаде ДПА, позовавайки се на информация от Световната здравна организация.
Инфекциите през втората седмица на март са били с 8% повече в сравнение с предходната. За седмицата от 7 до 13 март са били отчетени повече от 11 милиона случая на нови заразени с коронавируса и 43 000 смъртни случая.
Организацията отбелязва повишаване на случаите в Западнотихоокеанския регион и в Африка, където новите случаи са се повишили съответно с 29% и с 12%. В Европа броят на новите случаи на седмична основа се е повишил с 2%.
Спад на новозаразените е отчетен в регионите Източно Средиземноморие, Югоизточна Азия и Северна и Южна Америка. Общият брой на потвърдените случаи на инфекция с коронавирус в света от началото на пандемията е достигнал 455 милиона, а смъртните случаи са 6 милиона.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Туристка загина под връх Мальовица
Американските самолети са напуснали авиобаза Безмер
Путин обеща победа във войната в Украйна в предизборна реч
Петиция за оставката на председателя на словенския парламент събра над 15 000 подписа за 24 часа
Путин обеща победа във войната в Украйна в предизборна реч