165 са случаите на морбили, след като през вчерашния ден са регистрирани нови 6. Два от тях са във Враца, два в Ловеч и по един заболял е докладван в Плевен и София-град, показват данните за епидемичната обстановка в сайта на здравното министерство.
Всички новорегистрирани са деца на възраст от 1 до 14 г.
От общия брой заболели към момента 83% са деца. "Не всички деца изграждат имунитет, а има и един малък процент от деца, които никога не изграждат имунитет. Има и деца, за които има данни по документи, че са имунизирани, но ние ще извършим поверка дали наистина детето е ваксинирано", съобщи в четвъртък Илия Тасев, директор на дирекция "Обществено здраве" към Министерството на здравеопазването.
От началото на март 2026 г. досега срещу морбили са ваксинирани 20 хиляди деца.
Регионалните здравни инспекции вече проверяват данните за имунизационния статус на децата. Проверките не са приключили, но при установяване на нарушения или пропуски, законодателството е предвидило санкции.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел