Румъния отменя от утре всички ограничения, свързани с COVID-19, в това число изискването за представяне на
зелен сертификат или тест и попълване на Електронен формуляр (PLF) за влизане в страната, съобщи БНТ.
Отпада и изискването за носене на предпазни маски – както на открито, така и на закрито, и за зелен сертификат или тест за достъп до търговски центрове, ресторанти, събития и пр.
Румънското здравно министерство призовава гражданите да проявяват лична отговорност и да продължават да предпазват себе си и околните от разпространение на заразата.
Без да е нормативно задължително, Министерството на здравеопазването препоръчва:
* Носенето на маски на закрито, в обществения транспорт, както и на открито, когато има струпване на хора;
* По принцип да се избягват места със струпване на много хора;
* Редовно миене на ръцете и използване на антисептични препарати;
* Тестване при проява на симптоми, както и самоизолация, но властите няма да контролират спазването ѝ.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна