Пристигнаха 31 200 дози от оксфордската ваксина

OFFNews 12 February 2021 в 13:37 1498 0
Пристигнаха 31 200 дози от оксфордската ваксина

31 200 дози от ваксината срещу COVID-19 на AstraZeneca пристигнаха днес. Дозите са на съхранение в склада на „БулБио-НЦЗПБ“ в София, съобщиха от здравното министерство.

Те ще бъдат разпределени към РЗИ-тата в страната. Това е втора доставка от препарата на AstraZeneca. Първата пратка от 28 800 дози пристигна в събота, 6 февруари.

В понеделник се очакват още 22 230 дози от ваксината на Pfizer/BioNTech.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026