Quantcast

Пациенти с кръвоизливи след злоупотреба с аспирин

OFFNews Последна промяна на 04 декември 2020 в 09:12 3230 0

Зачестяват случаите на пациенти, пристигнали в Спешния център в Дупница, с получени кръвоизливи, вследствие на грешно самолечение с аспирин вкъщи. За това предупреди д-р Красимир Орозов от Центъра за спешна медицинска помощ в града пред Нова телевизия.

„Аспиринът е медикамент, който се разпространява в аптечната мрежа. Като лекарствено средство той се продава със съответната писмена инструкция. В нея е изрично посочено как трябва да се взима и какви са страничните ефекти”, обясни специалистът.

Според лекаря аспиринът не може да бъде определен като безобидно средство за лечение. Той обясни че когато се злоупотреби с определено лекарство, има странични ефекти. Тези при аспирина могат да бъдат различни. При здрав човек той може да предизвика раздразнение на стомашната лигавица, което да се прояви в различна симптоматика, дори и болка. Ако човек има язва, аспиринът може да доведе до голямо раздразнение, болка и кървене”, добави д-р Орозов.

Лекарят препоръча пациентите да се консултират със своя личен лекар преди да започнат прием на определени лекарства.

Спешният център в Дупница има много заразени медици. В момента отсъстват петима лекари, шест медицински специалисти, санитарка и шестима шофьори, които са с коронавирус. Натовареността е голяма, но пациентите обаче са обслужени, съобщиха от центъра.

За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

Няма коментари към тази новина !