Отпускат 60 млн. лева в подкрепа на 14 000 здравни работници в борбата с коронавируса.
Договорът, подписан от Министерството на здравеопазването, е по Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси".
Средствата ще бъдат насочени към медицински и немедицински служители, които ще получат допълнителни 1000 лв. върху заплатите си още от март.
По проекта ще може да се наеме допълнителен медицински и немедицински персонал, който да се включи в борбата с коронавируса. Предвижда се да бъдат закупени и лични и колективни предпазни средства, необходими за превенция от заразяване с COVID-19.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец