В навечерието на коледните празници „Дървото на живота“ във Военномедицинска академия (ВМА) бе обогатено с имената на последните донори, дали шанс на други да живеят.
2025 година бележи важен етап за Академията – бяха извършени първите бъбречни трансплантации в лечебното заведение. Затова и двете листчета бяха закачени от доц. д-р Кремена Петкова и д-р Огнян Гъцев от екипа на проф. д-р Илия Салтиров в Клиника „Урология“.
През последната година ъв ВМА са извършени 6 чернодробни и 2 бъбречни трансплантации – операции, които не просто спасяват живот, а дават ново бъдеще на пациенти и техните семейства.
„Дървото на живота“ е символ на признателност към донорите и техните близки, а всеки нов лист на него носи със себе си история, болка, надежда и спасение.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни