Огнище на коронавирус е установено в центъра на МВР от затворен тип в Любимец за чакащи хуманитарен статут мигранти, предаде БТА.
При изследвания с бързи антигенни тестове на карантинирани контактни, 19 от пребиваващите в специализирания дом за временно настаняване са дали положителни проби за инфекцията, съобщиха от Областния кризисен щаб в Хасково.
Наложената карантина при тях продължава. Констатиран е бил положителен резултат и при учителка в детска градина в Ивайловград.
Под карантина като контактни са поставени девет деца и двама души от персонала, допълват от щаба.
Според цитираната статистика на РЗИ, 70 нови случая на коронавирусна инфекция са регистрирани в област Хасково за изминалото денонощие. Заразените са от девет общини. Към момента 91 души са хоспитализирани в лечебни заведения, което е с няколко пъти повече отпреди седмица.
Диагностицираните случаи с коронавирусна инфекция в областта от началото на пандемията са 10 324. Починали са 680 души.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни