
България демонстрира непоколебима решителност в борбата срещу незаконните лекарства, заяви началникът на Дирекция "Международно сътрудничество" в Министерство на вътрешните работи Бисер Вучков, след като по-рано днес Интерпол съобщи, че българските власти са разкрили таен завод за производство на медикаменти в рамките на мащабна операция, предаде БТА.
Международната организация на криминалната полиция заяви, че в хода на операция "Пангея XVIII" са били задържани около 270 лица на територията на 90 страни и са били разбити 66 престъпни групи. Иззети са били и над 6 милиона незаконни лекарства на стойност 15,5 милиона долара, пише в прессъобщение на Интерпол.
Българските власти конфискуваха милиони неправилно етикетирани хапчета, ампули и инжекционни препарати от таен завод за производство на лекарства, добавя Интерпол.
"Чрез трайното си участие в операция "Пангея"… България демонстрира непоколебима решителност в борбата срещу незаконните лекарства, разбиването на престъпни мрежи и защитата на общественото здраве", заяви Вучков, цитиран от пресцентъра Интерпол. "Резултатите подчертават силата на координираните действия за прекъсването на незаконното производство, трафика и онлайн дистрибуцията по целия свят", добави Вучков.
Значителни количества незаконни фармацевтични продукти бяха иззети и при операции на територията на Австралия, Ирландия и Нова Зеландия.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
''Всичко е затрупано с боклуци'': Откриха изоставени гробове на руски войници край Донецк
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
'Дачия' и 'Форд' затварят заводите си в Румъния заради енергийната криза