За доизграждането на Националната здравна информационна система правителството отпусна допълнително 2 милиона лева.
Парите са предназначени за Министерство на здравеопазването, обясни министър Кирил Ананиев: "Това са средства, които се предоставят в рамките на три години – 2020, 2021 и 2022 година, за пълното изграждане на Националната здравно-информационна система, което означава, че в България най-накрая ще имаме електронно здравеопазване".
Средствата ще бъдат използвани за развитието и надграждането на Националната здравна информационна система с нови функционалности, чрез използване на нови технологии в областта на електронното здравеопазване, което е от изключителна важност за подобряване на качеството и ефективността в сферата на здравеопазването.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни