Изписаха пациентите с трансплантиран бъбрек в ''Лозенец''

OFFNews 31 March 2026 в 13:28 660 0
трансплантация

Снимка УМБАЛ "Лозенец"

Бъбречна трансплантация

Пациентите, на които беше присаден бъбрек в УМБАЛ "Лозенец", са изписани в добро състояние, съобщиха от лечебното заведение.

Трансплантациите бяха извършени по-рано този месец след донорска ситуация в "Пирогов". Тогава близките на 42-годишна жена, изпаднала в мозъчна смърт, взеха решение да дарят нейните органи.

Следоперативният период на двамата реципиенти, трансплантирани в "Лозенец" е протекъл обичайно, без усложнения. Бъбречната функция е нормализирана, а пациентите са в домовете си.

    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    X

    Политическата криза ни направи по-богати, причините са две