Учени от университета в Оксфорд са установили, че при новородените с инфекция е повишена чувствителността към болка, съобщи електронното издание "МедикълЕкспрес", цитирано от БТА.
Резултатите от изследването под ръководството на д-р Мария Кобо са публикувани в "Нейчър комюникейшънс".
Изследователите са наблюдавали 65 новородени бебета, които били подложени на кръвен тест за наличие на потенциална инфекция.
Когато резултати показвали проблем, наблюдението продължавало за симптоми на болка и дискомфорт. Така учените установили, че бебетата с лабораторни маркери за възпаление, свързано с инфекция, показват по-висока чувствителност към болка.
Тя била измерена чрез отчитане на промени в мозъчната активност, рефлексни движения на краката, изражение на лицето и честота на сърдечния ритъм.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни