Французите над 65 години ще запазят зеления си сертификат, само ако си поставят бустерна доза ваксина.
Това съобщи президентът Еманюел Макрон в обръщение към народа на Франция. Мярката влиза в сила в средата на декември.
Зеленият сертификат ще бъде продължен, за лицата над 65 години и хронично болните ще се изисква трета доза ваксина, за да го запазят. Благодарение на ваксинацията засега Франция владее ситуацията пред петата вълна на Covid-19, отбеляза президентът и призова шестте милиона неваксинирани да го направят, за да живеят свободно.
Макрон похвали икономическата ситуация, постигната според него благодарение на мерките въпреки санитарната криза. Той обяви отлагане на пенсионната реформа, за която условията „не са налице“.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел